Absolutorium dla Zarządu Fundacji za 2022 rok

28.06.2023

W dniu 23 czerwca 2023 roku w Krakowie odbyło się kolejne zebranie Rady Fundacji im. Świętej Królowej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II. Zebranie otworzył przewodniczący Rady, ks. prof. dr hab. Szymon Drzyżdżyk, który potwierdził, że zebranie odbywa się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i statutem Fundacji. W obradach uczestniczyło wielu członków Rady Fundacji, którzy stawili się na zebraniu.

W trakcie zebrania Rada przyjęła porządek obrad, który zawierał punkty dotyczące omówienia działalności Fundacji w roku 2022, zatwierdzenia sprawozdania z działalności Fundacji za ten rok oraz sprawozdania finansowego. Po wysłuchaniu sprawozdania z działalności Fundacji za 2022 rok przedstawionego przez Wiceprezesa Zarządu p. Łukasza Rzepkę, Rada Fundacji zatwierdziła sprawozdanie.

Podczas zebrania Rada podjęła także uchwały dotyczące zatwierdzenia sprawozdania finansowego za rok 2022 oraz pokrycia straty za ten rok z zysków lat następnych. W trakcie obrad podjęto również decyzję o udzieleniu absolutorium członkom Zarządu Fundacji za rok 2022: ks. Andrzejowi Lichosytowi – Prezesowi Zarządu, Łukaszowi Rzepce – Wiceprezesowi Zarządu i Magdalenie Ficoń – Skarbnik.

Jednym z ważniejszych punktów obrad była sprawa organów w parafii pw. św. Stanisława BM w Krakowie-Dąbiu, która zostanie procedowana w gronie określonych członków Rady i Zarządu. Efekty rozmów na ten temat zostaną przedstawione podczas kolejnego zebrania Rady.

Podsumowując, zebranie Rady Fundacji im. Świętej Królowej Jadwigi dla Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie z dnia 23 czerwca 2023 roku, przyniosło wiele ważnych uchwał i decyzji, które wpłyną na dalsze funkcjonowanie Fundacji.