Poniżej prezentujemy inicjatywy finansowane lub współfinansowane przez Fundację im. Świętej Królowej Jadwigi dla UPJPII w Krakowie w bieżącym roku kalendarzowym. Trwają prace na zbiorczym opracowaniem projektów Fudnacji.

Potrzebujesz pomocy w realizacji projektu?! Nie zwlekaj. Zapoznaj się z zasadami udzielania wsparcia finansowego, wypełnił wniosek i przyjdź z nim do Prezesa Zarządu Fundacji lub do Biura Zarządu na umówione wcześniej spotkanie. Zrobimy co w naszej mocy, by Ci pomóc!

Filtruj wiadomości

Zbiórka na rzecz Michała Pieczki – wspólnie możemy pomóc!

W obliczu trudnej sytuacji, chcielibyśmy zaprosić Was do włączenia się w zbiórkę środków na leczenie i rehabilitację Michała. Jego rodzina potrzebuje naszej pomocy, aby zapewnić mu najlepszą opiekę i szansę na pełne zdrowie.

19.12.2023

Zakończyliśmy projekt „Edukacja medialna – zasady funkcjonowania w świecie nowych mediów”

Jeśli ktoś uważnie prześledzi kolejne części projektu tj. debaty z cyklu Media Talk#, filmy z serii Media View#, wydarzenia i relacje na portalu FB, zapozna się z wynikami analiz i badań prowadzonych przez ludzi nauki na temat edukacji medialnej, uzyska odpowiedzi na fundamentalne pytania.

Koncert Jubileuszowy z okazji 35-lecia istnienia Chóru Psalmodia 22 XI 2023

„The best of Psalmodia – jubileusz 35-lecia chóru Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie” zrealizowano w ramach zadania publicznego Województwa Małopolskiego w dziedzinie kultury w 2023 r. pn. „Małopolskie Chóry – Małopolska Rozśpiewana”.

Projekt: Edukacja medialna – zasady funkcjonowania w świecie nowych mediów

Projekt jest odpowiedzią na potrzebę pogłębiania wiedzy z zakresu nowych mediów oraz świadomości szans i zagrożeń, jakie wynikają z kontaktu ze światem cyfrowym.

Projekt socjalny "Wracaj do kultury" studentów UPJPII dla licealistów z Kóz

Joanna Snoch, Małgorzata Scąber, Stanisław Łopadczak z ISIPS WNS zrealizowali projekt dla licealistów z Kóz

Publikacja: Pamiętnik XXI Ogólnopolskiego Zjazdu Studentów Archiwistyki

Praca zbiorowa pod redakcją: Adriana Cieślika, Moniki Graczyk, Katarzyny Nenko, Elżbiety Zachary

Publikacja: Biskup krakowski Jan Grotowic (ok. 1280–1347)

Ukazała się publikacja dr Doroty Żywczak z Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego UPJPII

Media Lab #1: o dziennikarstwie, nowych mediach i książce „Digital 5.0”

26 października 2022 spotkaliśmy się w Auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie gdzie razem z gościem specjalnym - dziennikarzem i publicystą Marcinem Makowskim rozmawialiśmy o tym jak wygląda dzisiejsze dziennikarstwo w świecie cyfrowego rozwoju.

03.10.2022

Płyta "Pieśni" Sebastiana Szymańskiego do słów Karola Wojtyły i Romana Brandstaettera

Premiera debiutanckiej płyty dr. Sebastiana Szymańskiego w ramach Małopolskich Ekumenicznych Dni Biblijnych 2022

07.07.2022

Gala finałowa XI edycji Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy

25 maja w Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego poznaliśmy laureatów kolejnej edycji Konkursu Nagroda Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka, a do ich rąk trafiły nagrody o łącznej sumie 4 tys. zł.

V ODKN „Rodzina, Wspólnota, Naród – konflikty na przestrzeni dziejów”

W dniu 3 czerwca 2022 r. odbędzie się V Międzynarodowa Doktorancka Konferencja Naukowa KNDH „Onyks”

23.04.2022

Finał IX Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych dla Młodzieży

Poznaliśmy laureatów spośród 490 uczestników konkursu filozoficznego organizowanego przez WF UPJPII

UPJPII zbiera fundusze na pomoc Ukrainie [stan na dzień 23.05.2022]

Informacje nt. dystrybucji środków zebranych podczas zbiórki aktualizowane są w każdy poniedziałek.

Publikacja: Adam Józef Potocki 1822–1872

Ukazała się publikacja dra Alberta Konrada Sendora z Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego UPJPII

Publikacja: Obraz Izraela i Żydów w myśli chrześcijańskiej

Ukazała się publikacja ks. prof. dra hab. Łukasza Kamykowskiego, wieloletniego dyrektora Instytutu Teologii Fundamentalnej, Ekumenii i Dialogu