Poniżej prezentujemy inicjatywy finansowane lub współfinansowane przez Fundację im. Świętej Królowej Jadwigi dla UPJPII w Krakowie w bieżącym roku kalendarzowym. Trwają prace na zbiorczym opracowaniem projektów Fudnacji.

Potrzebujesz pomocy w realizacji projektu?! Nie zwlekaj. Zapoznaj się z zasadami udzielania wsparcia finansowego, wypełnił wniosek i przyjdź z nim do Prezesa Zarządu Fundacji lub do Biura Zarządu na umówione wcześniej spotkanie. Zrobimy co w naszej mocy, by Ci pomóc!

Filtruj wiadomości
05.12.2021

Publikacja: Rola rodziny w budowaniu Kościoła w nauczaniu Jana Pawła II

Ukazała się publikacja mgra lic. Ivana Hado z Wydziału Teologicznego współfinansowana przez Fundację.

19.11.2021

Kleryckie sympozjum naukowe: "Panie, co mamy czynić? Zaangażowanie Kościoła w życie społeczne"

„Panie, co mamy czynić?” – pytanie postawione Chrystusowi przez Jego uczniów było 18 listopada powtarzane przez uczestników sympozjum, zorganizowanego przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej.

05.11.2021

Publikacja: Filozoficzne korzenie metody krytycznej K.R. Poppera

Ukazała się publikacja ks. dra Zbigniewa Liany z Wydziału Filozoficznego współfinansowana przez Fundację.

Objazd naukowy studentów Turystyki i zarządzania dziedzictwem

W dniach 8-10 października 2021 r. studenci WHiDK wzięli udział w objeździe naukowym Krościenko-Szczawnica.

Rekolekcje „Prawda Ewangelii”

W dniach 1–5 września 2021 r. piątka studentów naszej uczelni wzięła udział w rekolekcjach zorganizowanych pod hasłem „Prawda Ewangelii”. Rekolekcje poprowadził ks. dr hab. Grzegorz Godawa, prof. UPJPII.

Publikacja: Teologia papieża Franciszka. Konteksty – idee – inspiracje

Fundacja przyznała dofinansowanie na wydanie publikacji pod red. Terezy Huspekovej CHR oraz ks. prof. Damiana Wąska z WT UPJPII: "Teologia papieża Franciszka. Konteksty – idee – inspiracje"

Śladami Jana Pawła II po Śląsku

12.06.2021 - Zajęcia terenowe studentów trzeciego roku kierunku Turystyka Religijna WT UPJPII

Śladami Jana Pawła II po Roztoczu

27-28.05.2021 - Zajęcia terenowe studentów trzeciego roku kierunku Turystyka Religijna WT UPJPII

Gala Finałowa X edycji Nagrody Młodych Dziennikarzy im. Bartka Zdunka

26.05.2021 - Organizatorzy już po raz dziesiąty zapraszają na Galę finałową. Tym razem odbędzie się ona w krakowskim Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką”.

12.04.2021

IV MDKN "Praca, nauka, dziedzictwo kulturowe – konflikty na przestrzeni dziejów"

W dniach 10-11 czerwca 2021 r. odbędzie się IV Międzynarodowa Doktorancka Konferencja Naukowa KNDH „Onyks”