V ODKN „Rodzina, Wspólnota, Naród – konflikty na przestrzeni dziejów”

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Koło Naukowe Doktorantów Historii „Onyks”, działające na Wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, serdecznie zaprasza w dniu 3 czerwca 2022 r. (piątek) na V Ogólnopolską Doktorancką Konferencję Naukową „Rodzina, Wspólnota, Naród – konflikty na przestrzeni dziejów”. Tytuł konferencji należy postrzegać jako chęć pochylenia się nad zaistniałymi w historii sporami i konfliktami dotykającymi różnorakich grup wspólnotowych tworzonych przez człowieka.

Naszymi gośćmi, którzy wygłoszą swoje referaty, będą absolwenci studiów magisterskich, doktoranci oraz pracownicy naukowi reprezentujący różne dziedziny nauk humanistycznych – ze szczególnym uwzględnieniem historii. Będą z nami przedstawiciele uczelni z całego kraju: Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a także instytucji kultury – Muzeum Krakowa oraz Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej oraz ośrodka akademickiego z zagranicy – Uniwersytetu w Splicie (Chorwacja).

Konferencja zostanie otwarta przez Dziekana Wydziału Historii i Dziedzictwa Kulturowego UPJPII ks. prof. dr hab. Jacka Urbana, a wykład inauguracyjny „Materialna niematerialność, czyli spór o współtwórczą rolę relikwii w Kościele pierwotnym” wygłosi Opiekun Koła Naukowego Doktorantów Historii „Onyks” – dr hab. Józef Cezary Kałużny.

Naszą konferencję swoim patronatem objęli: Ośrodek Myśli Politycznej, Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej w Krakowie, Samorząd Doktorantów UPJPII w Krakowie, Rada Kół Naukowych UPJPII w Krakowie, Koło Naukowe Phronesis UPJPII w Krakowie, Fundacja św. Jadwigi dla UPJPII w Krakowie, Kwartalnik Rylec. Kultura. Praca. Sztuka, portal Histmag.org. Wyrażamy wdzięczność wszystkim patronom.

Konferencja odbędzie się w formie zdalnej (online) za pośrednictwem platformy Cisco Webex Meetings. Wszystkie bieżące informacje znajdują się na stronie wydarzenia na platformie facebook.